5. Dystrybucja oprogramowania Origin, Corel i Office365

Oprogramowanie Corel 2019 i Corel X6 dla pracowników i doktorantów Wydziału Chemicznego PW.

Z oprogramowania Corel 2019 i Corel X6 mogą korzystać jedynie pracownicy i doktoranci Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Oprogramowanie jest dostępne u Informatyków Wydziału Chemicznego.

Oprogramowanie Origin dla pracowników i doktorantów Wydziału Chemicznego PW.

Z oprogramowania Origin w wersji 2021b mogą korzystać jedynie pracownicy i doktoranci Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Origin działa tylko z komputerów podłączonych do sieci wydziałowej. Oprogramowanie jest dostępne u Informatyków Wydziału Chemicznego.

Oprogramowanie MS Office365 dla pracowników oraz studentów PW.

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom Politechniki Warszawskiej oprogramowanie MS Office 365 wraz z subskrypcją.

Dodatkową korzyścią z zawartej umowy jest możliwość skorzystania z oprogramowania przez wszystkich studentów PW.

Każdy pracownik w ramach jednej licencji fizycznej ma możliwość zainstalowania, m.in. 5 kopii pakietu MS Office, np. na komputerze w pracy, w domu, tablecie, smartfonie.

OGRANICZENIA

Do instalacji na komputerze potrzebne są uprawnienia administratora lokalnego.

Należy zwrócić uwagę, iż zawarta umowa nie zezwala na instalację w laboratoriach komputerowych z uwagi na to, że program skierowany jest do pracowników. Zawarta umowa nie wpływa na inne programy Microsoftu, z których korzystają wydziały indywidualnie.

INSTALACJA

Oprogramowanie można pobrać i aktywować ze strony Microsoft, logując się na stronie: https://login.microsoftonline.com/. W okienku logowania wpisujemy swój adres e-mail z domeny pw.edu.pl, czyli imie.nazwisko@pw.edu.pl i hasło do poczty elektronicznej w tej domenie.

Pracownicy, którzy nie posiadają konta i adresu e-mail typu imie.nazwisko@pw.edu.pl mogą składać wnioski o założenie takiego konta do działu ServiceDesk wysyłając email na adres: 5999@pw.edu.pl z konta pocztowego PW (Wydziału, Instytutu itp.). W e-mailu należy podać imię, nazwisko oraz numer osobowy SAP.

Studenci i doktoranci, do pobrania pakietu MS Office, wykorzystują dotychczas używane konta e-mail w formacie numeralbumu@pw.edu.pl